David Villa przechodzi do New York City, lecz najpierw zagra 10 meczy w Melbourne City

Najlepszy strzelec w historii reprezentacji Hiszpanii David Villa, który podpisał kilka dni temu trzyletni kontrakt z New York City FC, przed startem tego klubu w lidze MLS będzie grał w Australii. 32-letni piłkarz wystąpi w 10 meczach Melbourne City.

Podpisanie trzymiesięcznego kontraktu z australijskim zespołem ma pozwolić hiszpańskiemu napastnikowi na utrzymanie formy. Jego nowy klub - New York City FC - przystąpi bowiem do amerykańskiej ligi MLS dopiero od nowego sezonu, czyli od marca 2015. Tymczasem rozgrywki w Australii rozpoczną się już w październiku

Udziały w Melbourne City FC (wcześniej znanym jako Melbourne Heart) i New York City FC posiada Manchester City.

"Taki ruch transferowy jest dla mnie korzystny pod każdym względem. Z piłkarskiego punktu widzenia mam szansę gry w nowej lidze i zupełnie innym kraju. Oczywiście to będzie również dla mnie idealna okazja, aby walczyć w meczach o punkty w okresie poprzedzającym start New York City FC w lidze MLS" - poinformował w czwartek Villa.

Dzień wcześniej hiszpański piłkarz oznajmił, że po mistrzostwach świata w Brazylii zamierza zakończyć karierę w kadrze narodowej.

Były napastnik Valencii, Barcelony, a ostatnio Atletico Madryt został królem strzelców Euro 2008 i jednym z czterech najlepszych strzelców MŚ 2010. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał dotychczas 94 mecze, zdobywając 56 goli, co jest rekordem.

W dorobku ma m.in złote medale mundialu 2010 i Euro 2008. Podczas mistrzostw Starego Kontynentu w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie nie zagrał z powodu kontuzji.

W maju wywalczył z Atletico Madryt mistrzostwo Hiszpanii.